Negatiivsuse kasutamine ja vabastamine.

30.aprill 2007, 11:40 p.l. | Posted in Elu, Meditatsioon, Raamat, Tsitaat | 2 kommentaari

Sisemine vastuseis avaldub alati negativsusena. Igasugune negatiivsus on protest. Antud kontekstis on need kaks sõna peaaegu samatähenduslikud. Negatiivsuses võib avalduda ärrituse või kannatamatuse, aga ka raevuna, depresiooni, mossitamise või enesetapule viiva meeleheitena. Mõnikord käivitab vastupanu valukeha ja siis võib ka kõige süütumast olukorrast välja kasvada tohutu negatiivsus – viha , depressioon, sügav traagika. Ego usub , et suudab negatiivsuse abil tegelikkusega manipuleerida ja saada oma tahtmist. Ego usub, et suudab negatiivsuse abil saavutada soovitu või muuta olematuks vastumeelse. Kui sina – meelemõistus – ei usuks, et negatiivsus aitab, miks sa seda siis tekitaksid ? Loomulikult pole see nii ja soovitu saavutamise asemel on ta hoopis takistus selle teel. Ta ei aita vabaneda vastumeelsest, vaid hoiab seda üleval. Ainus nö kasulik asi selle puhul on ego tugevnemine ja seepärast ego seda armastabki . Hetkest mis oled samastunud negatiivsusega, ei taha sa sellest lahti lasta. Sügavalt ebateadlikul tasandi ei taha sa ka positiivseid muudatusi. See ohustaks sinu depressiivset , vihas ja masendunud isiksust. Hakkad vältima ,salgama ja takistma kõige positiivset moa elus. See on tavaline. Ja täiesti hullumeelne.

KUI SINUS TÕSTAB PEAB NEGATIIVSUS , kas mingi välise teguri, mõtte või millegi täiesti arusaamatu ajel, suhtu sellesse kui häälde, mis ütleb :”Tähelepanu ! Siin ja praegu. Ärka üles! Tule meelemõistuse juurde! Ole kohal!” Ka kõige pisem ärritus on tähtis ja nõuab tähelepanu, vastasel juhul kogeneb tammi taha pasiuna tähelepanuta jäänud reaktsioone. Vabaned sellest kui tunned, et ei taha seda energiavälja enam enda sisse ja sel pole mingit mõtet. Aga vaata, et sa sellest siis täielikult vabaned. Kui sa seda ei suuda, aktsepteeri teda ja suuna tähelepanu tekkinud tundele.

ALTERNATIIVINA saab negatiivset emotsiooni ära kaotada nii, et kujutled end reaktsiooni välise põhjustaja jaoks läbipaistaks.

ÄRA OTSI RAHU. Ära otsi muud seisundit kui see ,milles sa praegu oled. Vastasel juhul tekib sisemine konflik ja ebateadlik vastupanu. Anna endale andeks, et sinus pole rahu. Hetkel mil oma mitterahuga täielikult lepid, muundub su rahutus rahuks. See on leppimise ime. Kui aksepteerid seda mis on, muutub iga hetk parimaks hetkeks. See on valgustumine

Eckhart Toll “Siin ja praegu: kohaloleku harjutused.”

2 kommentaari »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. vahel on raske õigesti käituda, kuigi tead, mis on õige. Huvitav, miks?

  2. Ehk on seda käitumist lihtsalt niivõrd palju kordi korratud, et lihtsalt teadmine, et niiei tohiks, ei võimalda veel muutus sisseviia.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.
Entries ja kommentaarid feeds.

%d bloggers like this: