Kõik probleemid on meelemõistuse illusioon.

1.mai 2007, 11:49 p.l. | Posted in Elu, Mõtlemine, Raamat, Tsitaat | 1 kommentaar

KESKENDA TÄHELEPANU OLEVIKUHETKELE ja ütle, mis on sinu probleem. Ma ei sa oma küsimusele vastust, sest täielikult olevikuhetkes olles ei saa probleemi olla. Olukorraga tuleb tegeleda või sellega leppida. Aga miks sellest probleemi teha ? Meelemõistus armastab probleeme, sest nad pakuvad teatud indetiteeti. See on tavaline ja arulage. Probleem tähendab seda, et sa veeretad mingit olukorda peas ilma, et sul oleks kavatsust või võimalust sellega praegu midagi peale hakata, seetõttu muudad probleemi endale aru andmata osakeseks endast. Upud elusituatsiooni ja kaotad kontakti elu, Olemisega. Või siis selle asemele ,et keskenduda ühele asjale, mida saaksid hetkel teha, kannad meelemõistuses hullumeelset koormat, mille tekitavad sajad asjad, mida sa tulevikus kas teed või tegema pead.

PROBLEEMI TEKITADES tekitad valu. Vaja pole muud kui lihtsat valikut, lihtsat otsust: mis ka ei juhtuks, ma ei tekita enda jaoks enam rohkem valu. Ma ei tekita enam probleeme.

See on väga lihtne, aga ka radikaalne valik. Seda valikut pole võmalik teha enne, kui sa pole väsinud kannatamast. Enne kui sul pole lõplikult ülevisanud. Ja sa ei saa sellega hakkama, kui sa ei kasuta olevikuhetke väge. Kui sa endale enam valu ei tekita, ei tee sa seda ka teistele. Siis ei mürgita sa probleemide tekitamise negatiivsusega meie kaunist Maad , enda sisemist ruumi ja inimeste kollektiivset psüühikat.

Kui tekib olukord, mis nõuab kiiret tegutsemist siin ja praegu, on su sammud selged ja konkreetsed juhul, kui sa tegutsed olevikuehtke teadvuses. Siis on astutud sammudest ka rohkem kasu. Siis pole enam tegu minevikust ajendatud reaktsiooni, vaid intuitiivse reageeringuga olukorrale. Teistes olukordades, milles varem oleks reageerinud ajast sõltuv meelemõistus, pead sa tegevusetust palju tõhusamaks – ja keskendud olevikuhetkele.

OLEMISE RÕÕM

Andmaks märku, et sa oled lasknud end vallutada psühholoogilisest ajast, on üks lihtne võimalus.

KÜSI ENDALT : Kas selles, mida ma praegu teen, on rõõmu ja kergus?” Kui ei , siis varjutab aeg olevikuhetke ja elu paistab raske taaga ja võitlusena.

Kui tegevusest puudub rõõm ja kergus, ei pruugi see tähendada, et pead muutma tegevust. Piisab kui muudad seda, kuidas sa seda teed. “Kuidas” on alati olulisem kui “mida?“. Vaata kas saad pühendada rohkem tähelepanu tegevusele, kui sellest loodetavasti sündivale tulemusele. Pühenda kogu tähelepanu sellele, mida olevikuhetk endas sisaldab. See tähendab ka täielikku leppimist sellega, mis on, sest ei ole võimalik ühtaegu pühenduda ja vastupanu osutada.

Niipea kui hakkad austama olemasolevat hetke, kaovad kurbus ja võitlus ning elu hakkab liikuma kerguse ja rõõmuga. Hetketeadvusest lähtuvalt tegutsedes saab iga tegevus kvaliteedi, hoole ja armastuse aura – ka kõige lihtsam tegevus.

ÄRA MURETSE TEGUDE TAGAJÄRGEDE PÄRAST – lihtsalt keskendu tegevusele endale. Viljad tulevad iseenesest. See on väga võimas vaimne harjutus.

Eckhart Tolle “Siin ja praegu : kohaloleku harjutused”

1 kommentaar »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. Taolist blogi olen ammuilma igatsenud. Ilus kujundus ka lisaks sisukusele, mis köidab.

    🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.
Entries ja kommentaarid feeds.

%d bloggers like this: