Mina Olen

5.mai 2007, 2:39 p.l. | Posted in Mantra, Meditatsioon, Olemine, Raamat, Tsitaat | Lisa kommentaar

Teel oma tõelise olemuse mõistmise ärkamise poole läbivad iniemsed kaks astet. Esimene aste, mida nimetatakse “Mina” teadvuse ärkamiseks, on oma reaalse olemasolu täielik tajumine. See annab joogaõpilasele teadmise, et ta on reaalne olend, kellel on elu, mis ei sõltu tema kehast. Surres kestab elu vaatamata keha lagunemisele edasi. Teine aste, “Mina Olen ” tajumine, on enda ühtsuse tajumine eluga kogu maailmas, ühtsuse ja pideva koostoimimise tajumine kõige elavaga, nii materiaalse kui ka mittemateriaalsega. Need kaks “Mina” teadvust tulevad kõigile, kes otsivad “Teed”. Mõnele jõuab see teadmine kohale äkki, teistel ärkab pikkamööda nagu koiduvalgus.

Inimese tõeline “Mina ” on temas peituv jumalik säde, mis pärineb pühast leegist. Ta on Jumaliku Looja laps; surematu, igavene , haavamatu ja võitmatu. Sel lapsel on jõudu, tarkust ja ta on reaalne. Aga nagu laps, kelles peitub tulevane inimene, ei tunne ka inimene veel oma varjatud ning potentsiaalseid võimeid ega omadusi; ta ei tunne iseennast.

Inimene , kes tahab tegeleda okultismiga, peab mõtisklema oma “Minast” , tunnetama selle olemasolu ja tajuma seda maailma keskmena. See on tema esmaülesanne….Püüdke näha, kuidas teid ümbritseb teiei enda maailm; kuhu te lähete, sinna läheb ka teiie maailma keskpunkt. Teie oletegi see keskpunkt ja kõik väline pöörleb selle ümber. See on esimene suur õppetund. Jätke meelde ja ärge unustage kunagi.

Kui hing näeb iseennast kui maailma keskpunkti, mida ümbritseb kõik ülejäänu, kui Päike teab, et ta on Päike ja teda ümbritsevad planeedid, siis on hing valmis vastu võtma Õpetajate tarkust ja jõudu.

Ramatšaraka “Radža jooga”

Lisa kommentaar »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.
Entries ja kommentaarid feeds.

%d bloggers like this: