Üks sombune hommik…

8.mai 2007, 11:01 e.l. | Posted in Hetked | 3 kommentaari

Kuigi hommik kordub iga päev, on hommikud nii erinevad. Olen üritanud “tabada” hommikuid, tabada neid olemast samalaadsed. Aastaid kestnud “hommikutetabamise” käigus olen tuttavaks saanud niivõrd erilipalgeliste hommikutega. Vanarahvas ütleb, et hommik on õhtust targem. Öö justkui annaks õpetust, puhastaks, hoiaks ja säilitaks ja viiks endaga kaasa lahustunud kujul miskit. Ja nii ma siin istun, kohvitass aursamas kõrval, lahtisest aknast kostab linnulaulu, taevas on tuhkhall ja targemad väidavad, et täna peaks olema kogu ülejäänud elu esimene päev. Loodetavasti tuleb sellest Ilus Elu ja loodetavasti suudan olla Õnnelik. Loodetavasti ei pane Elu proovile minu Õnnelikkust ja lastes Rahul, vähemalt välisel kujul minu elu saata. Aga ma ei tea tegelikult mida kujutab see kogu ülejäänud elu. Ma ei tea, mida on inimkond loonud ja mida mina olen loonud koos kõigi teiste eestimaalastega. Loodetavasti on see Elu elamisväärne. Loodetasti ma hoian meeles, et homme luuakse TÄNA ja poleoluline, mis oli eile, oluline on, mis on TÄNA, SIIN ja PRAEGU.

3 kommentaari »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. minul ei olnud tänane hommik kuidagi õhtust targem, pigem vastupidi.
    aga üritan nüüd ümber mõelda asju.

  2. Öö lahustab, aga võib ka kaasa tuua alateadvuse soppidesse kogunenud taaga, mida uned oma käänulistel radadel meil lapata lasevad ja siis hommikuks lahenduseni jõudmata meid hommikul kummalise suduna tabavad. Võta siis kinni, kus nende juur või vars. Ja kas suudad nende okkaliste varte ja kahvatute õite eest tänulik olla. Et nad endist meile märku andsid. Laskumata torisemisse ja maailma kirumisse. Kui me ise hoopis avanenud oleme. Iseendile. Sellistes hommikutes on väärtus.
    Märkamisi!

  3. Kes teab, millega mõõdetakse elusündmusi? Kus algab ühe loo päev, kus algab öö? Ehk mõni lugu kestab kuid ja aastaid, ilma et “õhtu hommikust targem oleks”. Mõni aeg tagasi kuuldud lause on viimasel ajal ikka tuge pakkunud, kui kõik tundub “lõputu ja igavene”. Kõik möödub!!! Ka kõige vastikum ja raskeim olukord saab ükskord OTSA! Kõik on mööduv . Ja siis saabub HOMMIK, mis on TARGEM õhtust 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.
Entries ja kommentaarid feeds.

%d bloggers like this: