Rõõmu Tee ülistuseks

17.detsember 2007, 6:26 p.l. | Posted in Rõõm, Teadmine, Tee, Tsitaat | Lisa kommentaar

Valguskandja blogis üks pikk lugu Rõõmu teest ja Rõõmus olemisest. Iga inimene väärtustab rõõmu, kuid kui juba on astutud samme, et kurbus ja rahulolematus on kaaslasteks, kuidas leida sellest väljapääsu. Kuidas leida jõudu öelda, et tänasest märkan rõõmsat, ilusat , head ja tähtsustan neid oma elus. ja et kõik muu on ka olemas, kuid ma ei hoia neid oma teadvuses ? Need kes on juba rõõmuteel, nad on selle sammu ärateinud. Aga on neid, kelle jaoks tundub rõõmu ja õnne tee niivõrd kaugena ja iseenda olukord tundub kui viletsuse rada…Aga kui juba Rõõm ja Õnn on üldse tajutavad, siis on nad juba iseendas ka olemas. Sellel hetkel kui ma märkan Sinu Rõõmu, olengi ma Rõõm, tõsi imeväikeseks hetkeks ja üldisesse olemisse ei pruugi ta tuua muud kui kurbust, sest tundub et näed tema on rõõmus….aga mina … Aga esimene sammu igal teel on märkamine, et teises on miskit, mis minus puudub. Kui samal ajal kui ma märkan seda sinus, on see juba ka minus. Nüüd on vaja otsust, et seda märgatut ikka enam ja enam märgata. Et see muutukski mu olemiseviisiks ja elamise sisuks.  Ja siin mõned tsitaadi viidatud blogist.

On tahte tee, on võitluse tee ning ka rõõmu ja kaastunde tee. Rõõm on sisemine heli, milles võid heliseda kogu päeva…

Teadke, et teile näidatakse alati teie järgmist sammu; see on midagi, mis lihtsalt tuleb teile pähe ning mis tundub iseenesestmõistetav, lihtne ja rõõmus.

Teil tuleb aga õppida eristama tõeliselt mõjuvõimsaid ning valgustatud inimesi nendest, kes ainult väe rüüd kannavad. See oskus aitab sind edasi rõõmu teekonnal, sest aitab sul ühtlasi aru saada ka omaenese väärtusest…. 

Isegi kui inimesed räägivad sügavmõttelisi sõnu ning vestlevad tarkadest asjadest, kuid kui sa, viibides nende seltskonnas, ei tunna end tõstetuna või avarduvana – justkui oleksid saavutanud juurdepääsu omaenda olemuse sügavamale tasandile – , siis pole sa kogenud tõelist väge….

Lisa kommentaar »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.
Entries ja kommentaarid feeds.

%d bloggers like this: