Ancient Way – David & Steve Gordon

17.veebruar 2008, 10:01 p.l. | Posted in Teadmine, Tee, trumm, video | 3 kommentaari

Kas see kui ma otsin Teed, pole mitte mäletus käidud radadest. Ehk kordan ma koguaeg ühte ja sama Teed, igas Elus üha uuesti ja uuesti. Kuidas üldse saab tekkida tunne, et see rada pole minu oma ? Ehk on see tunne mälestus ja lihtsalt ei tunne ära, et see eelmine on seesama mis praegune ja praegune on seesama kui tulevane. Ikka Algusest Algusesse. Ja koguaeg Omal Rajal. Ja nii on kõik iidsed rajad, millest ma siin teada saan ka Minu Rajad. Sest kui nad minu omad pole, kuidas on mul neist võimalik teada saada ? Kas üldse on mingit teadmist, mis poleks Minu Teele omane. Sest teadasaamine teeb kõik juba Minu teele kuuluvaks. Jääb üle veel Süda avada, et oleks ka tunne, et just nimelt See Tee on Südamega. Ja miks me kasutame mõistet Tee – teekonna, teekonna pinnase, joogi ja tegemise käsuna kellelegi teisele ?

Tee oma Tee Teeks Teed juues

3 kommentaari »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. Et sõna “Tee” oli üks liitsõnaosa mu neiupõlvenimest, mängisin lapsena sageli seda tee-tee-tee-tee erinevate mõistete sõnademängu. “Tee” on üks maagilisemaid meie keele sõnu, mõjutab kasvajat ja arenejat väga palju. Kahjuks võtsin abielludes teise nime. Ometi tunnen end Teel olijana.

  2. Ma – sõnast Maa. Maarahvas olime veel hiljaaegu. Sa sõnast saama – saa . Kahjuks ei tea, mis põhjusel vanasit öeldi sina ja mis põhjusel teie. Ehk sina, kes sa oled Teel, oledki Te – sina mitmuses.
    Miskipärast tahab siia vägisi tulla sõna sant, mis kusagilt loetud tähenduse järgi olevat maakeelne saint ehk siis mälestus eestimaa teedel kunagi rännanud Teelistest – palveränduritest.

  3. Tee on ka ju käsklus – tee! 🙂 Tee Teelisele teed 😀

    Kuidas avada südant? Kuidas elada südames…


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.
Entries ja kommentaarid feeds.

%d bloggers like this: