The Law of ONE

14.märts 2008, 8:32 e.l. | Posted in Ühtsus, Galaktika, Maa, Mina, Päike, Süda, Universum | 3 kommentaari

Kõik on Üks. Kõik algab ja lõpeb Ühes, Terves ja Ühtses olemises. See on täiesti vastuvõetav tõde, nii kaua kui asi puudutab teooriat. Praktikas on mul väga keeruline tihtilugu vastuvõtta, et see “seal” on selle ühtse ja terve osa. Tundun endale tihtilugu tegelasena, kes tahaks head asjad omale hoida ja nood “teised” kehvemad, vaadaku kuidas ise hakkama saavad. Ja ometi on kõik Üks. Mida võiksid rääkida minus endas oleva südame ja kopsu rakk kui nad peaksid kohtuma. Kas kukuvad vaidlema, et “teine” pole ikka “see” , et ta peab ikka “arenema” et tasemele olla. Mõne haiguse puhul tundub küll, et mõned rakud tahavad mingid teised rakud olla, et nad on unustanud selle, kes nemad on ja on asunud end muutma. Selles ühtsuses on igaühel ja ka minul oma tähendus. Aga kes ütleks mulle, kas ma olen sellest tervikus kopsu rakk, südamerakk või hoopis verelible…. ? Ma tean, et südames on vastus. Ma tean, et iga “teine” kirjeldab mind nähes iseennast. Ma tean, et teada saan iseennast ikka ma ise ja et terviku seisukohalt on iga rakk/inimene unikaalne ja ainulaadne. Igaühel on anda oma ainulaadsus sellesse ühtsusesse ja tervikusse.  Ja nii moodustavad kõik inimesed inimkonna, nagu kõik rakud moodustavad organismi. Ja päikesesüsteem on rakk/osa Universumist, mis on omakorda osa Galaktikast. Ja minu keha koosneb Universumitest ja Galaktikatest ehk rakkudest. Kes ütleb et minu jaoks tillukene rakk pole rakuelanike jaoks tohutu universum ja ehk nad isegi pole teadlikud suurema keha olemasolust, nagu mina ei tea midagi kehast millesse kuulun…? Ja ometi on kõik Üks.

3 kommentaari »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. See võrdlus rakkudega on väga hea.Aitab paremini selgitada muidu pisut ehk liiga kuiva ja kauge sõnastusega väidet ,et “Kõik on ÜKS.”
    Kui nüüd sellesse võrdlusesse(rakud=inimesed) sisse tuua mõiste “individuaalsest valgustumisest”….siis saaks arutleda ,et millised rakud (inimesed) on valgustunud/vabanenud ja millised mitte. 🙂 Kas saab olla nii ,et üks rakk on valgustunud ja teised mitte :P…Ja kui üks rakk juhtumisi valgustub ,siis kas teised rakud jõuavad talle järgi 😛
    Siis saaks ka mõtiskleda rakkude vabast tahtest :),rakkude isiklikest ambitsioonidest,rakkude enesetähtsusest jne.Ehee ,päris tore mõttemäng saab see olema.

  2. Kui palju sõltub rakk sellest, mis ta nn ise otsustab. Sisuliselt olen ma oma teadvusega jumal nende jaoks. Saadan neile mõtteid, tundeid, praanat ja füüsilist soga(loe toitu) selga. Ja nende asi on arusaada, kes nad on, mis tööd peavad tegema ja “kuhupoole” arenema. Ja võimalik et nad lähevad ennast täis ka ja leiavad et nad ise teavad mida nad teevad. Võimalik et neil viskab ära see soga mida “ülalt/alt” saadetakse ja nad hakkavad mässama oma jumala ehk miu suhtes. Tulemuseks on haigus, mille pärast ma pean targemate juurde minema. ja halvimal juhul lõikavad nad need ennastäis rakud lihtsalt ära või tapavad muude mürkidega ( loe rohud). Kui inimkond on Maa organ ja inimene on selle organi üks väike rakk, siis kui palju sõltub selle raku valgustumine temast endast. Loodetavasti ei lähe Maa mõne targema juurde kui ta peaks haigestuma, kes siis asub “kirurginoaga” või antibiootiliste mürkidega välja lõikama/ajama rakke, kes on unustanud et nad on suure ühtsuse osad. Päikesekiirgus on üsnagi sellise antibiootikumi toimega tihtilugu, sest mõjub see kõige enam just tasakaalust väljas auradele. Inimesel hakkab väga paha ja ta on sunnitud ajamahavõtma ja ehk mõtisklema kes ta on, miks ta on ja ehk isegi taipab, et Kõik on Üks.
    Maa tagantõukest räägitakse õpetustest ja ilmselt põhjusega. Sõltume Maa teadvusest ja armust sisuliselt igal hetkel. Tema väljast sõltub kas ohtlik kiirgus jõuab tema elunditeni ja rakkudeni või mitte.

  3. ehk nagu ütleb sufi luuletaja/müstik Rumi:


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.
Entries ja kommentaarid feeds.

%d bloggers like this: