Minemine ja Tulemine on Olemise vormid

29.mai 2008, 3:04 p.l. | Posted in Elu, foto, Hetked, Olemine | 6 kommentaari

Kui mulle tundub et ma lähen, siis kinnistan teadvuse punkti, kust alustan oma reisi. Sinna kuhu ma väljajõuan, selle puntki seisukohalt olen ma juba tulemises, kuigi teadvuse jaoks võib see olla veel minemine. Minemine on alati raske, sest teadvuses osa jääb ju maha. Vahemaa nende vahel suureneb ja mida kaugemale nihkun algpunktist seda raskemini end tunnen. Vahel on tundunud, et kui tahan kuhugi jõuda, siis pean enda kinnitama sinna kuhu tahan välja jõuda. Et olles sellises pidevas tulemises oleks justkui kerge. Aga kui tihti oodatav lõpppunkt ei tule ega tule kohale. ja jõud tundub raugevat sellest ootusest ja pidevast tulemisest. Aga õnneks on mõlemad Olemise väljendunud vormid. ja ma võin elada olemises nii oma tulemistes kui minemistes. Ja selles Olemises muutub olematuks selle olulisus, et kas ma lahkun “siit” et jõuda “sinna” sest ma olen kohal koguaeg. OlemineOlemine

6 kommentaari »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

 1. Huvitavad käsuvormid: mine, mine!, tule, mine!, ole, mine! – justkui väljenduks neis see, et tegelikult oleme kogu aeg minekul. Lakkamatult kestev teelolek. Enamik eesti keele selliseid sõnasid on käskivad, ka näiteks suremine – sure, mine! ja elamine – ela, mine!

 2. Endale on pakkunud aastaid mõtteainet. Tuli – Tule seos. Tulemine , Tulega minek 🙂

 3. Ma oma mõttekest arendasin natuke ka oma lihtsateasjadeblogis.
  Aga see et keegi tuli, ongi ju kas tulega tulek või tule (valguse) peale tulek, ju siis läheb ka saadud/toodud tulega edasi 🙂

 4. Mulle tuli külla …..
  Inimesed kannavad sees Tuld. Ja seetõttu saab ringiliikuda üks elus Tuli, läbi Tulemiste, mis tekib suhtlemistest ja kontaktidest. Tänu netile elame lausa Tule ajastul, sest tulemisi ja kokkusaamisi on lõputu suur hulk.

 5. tänud…
  hingekosutus…
  puudutades puudutamatut…
  tajudes tajumatut…
  minejatele…
  tulijatele…
  valgetuli…

 6. Kui ma tulen,siis tulen,kui ma lähen siis lähen,teades kuhu jõudma pean,tundmatus ees,samas tuttavlik kõik,valguse jõul edasi liigun jõuab minuni tõsiasja tõik.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.
Entries ja kommentaarid feeds.

%d bloggers like this: