Tasakaal ja integratsioon (tsitaat Jasmuheeni raamatust)

10.märts 2008, 10:26 e.l. | Posted in ärkamine, duaalsus, Elu, Ida, Integratsioon, Ise, Jõud, Jumal, Jumalanna, Kohalolek, kolmnurk, Lääs, Lõuna, liikumine, märk, mõistus, Mõtlemine, meel, Mina, Põhi, Püramiid, Raamat, Ring, ruut, Tarkus, Tasakaal, teadja, Teadmine, Teadvus, Tee, Terve, Tsitaat, tunnetus, Vabadus, Vaimsus, Valgus, valgustatus, Vägi | 11 kommentaari

Pealtnägija saates oli teema valgusest toitumisest. Nähtu ajendas uurima veidi eestikeeles ilmunud raamatut “Vaimne resonants”, mille on kirjutanud Jasmuheen. Raamatust leidub järgnev tsitaat, mis on juba selles blogis lühendatud kujul olemas. Õnneks on heade asjadega nii, et nad lähevad korrates paremaks. Kõik mis sisaldab tuld, paljuneb jagades, olles ikka oma olemuselt seesama tuli.

Kuigi öeldakse, et kojupöördumise teekonnal on palju samme, tundub mulle, et üldjoontes võib need jagada neljaks:

– tasakaal

– intergratsioon ehk tervikuks ühinemine

– oma jõusse astumine

– valgustumine

Tasakaal Pikka aega on iidne ruudu sümbol esindanud tasakaalu. Ida, lõuna, lääne ja põhja tasakaalu. Vastasjõudude tasakaalu. Kaheks kolmnurgaks jagatuna sümboliseerib see ruut terviku kahte poolt – elu duaalset loomust sellel tasandil. Duaalsuseteadlikkuse ületamiseks on meil tarvis tasakaalu. Mees- ja naisenergia tasakaalu nii sisimas kui väljaspool; positiivse/negatiivse tasakaalu; valguse/ pimeduse tasakaalu. Diagonaaljoon jagab ruudu sümboolselt kaheks, väljendades duaalsust, mida ühendavad neli nurka. Kui oleme ühendanud need kaks poolt , kaks tervikkolmnurka, saame ühendatuks ehk terviklikuks.

Terviklikuks ühinemine. Selle tähiseks on ring. Ring on iidne terviklikkuse ehk lõpuleviimise sümbol. Kui oleme sisimas täielikult ühendatud, muutume terviklikuks. Terviklikkus saavutatakse oma olemuse kõikide aspektide endasse integreerimisega – see toimub siis, kui õpime armastama ja austama endas kõike, teades, et tänu sellele oleme jõudnud oma arengu käesolevasse etappi. Me kasutame jumaliku teadvuse avastamiseks harjumuslikust “MINA-st” läbi murdmise meetodeid, – näiteks eelmistes peatükkides tooduid -, teades , et terviklikkuse tulemuseks on meie joondatus oma eheda olemsusega pärast seda, kui oleme vabastanud endast kõik ,mis meie jaoks enam mingit otstarvet ei täida.

Inimkond tegeleb praegu kollektiivselt sellega, et ühendab tervikuks ja tasakaalustab kõiki oma mina aspekte – see on tasakaalu kaudu kulgev tee terviklikkusele. Kui oleme ühendatud endas oma olemuse kõik küljed, häälestub meie võnkesagedus tasemele, mis võimaldab suhtlemist kõrgemate tasanditega.

Oma jõusse astumine. See kolmnurk on ka püramiid. Püramiid on väidetavalt suhtlemisvahend ja sillad teistesse maailmadesse. Kolmnurga sümboolika on kahetine. Esiteks kujutab see avanemist kõrgemale juhendamisele. Tänu oma puhtale päritolule soodustab selline juhendamine veelgi tervikuks ühinemist ja suurendab kõigi elu aspektide tasakaalu. Nii, nagu me liigume sissepoole – ruut, ring, kolmnurk, liigume ka väljapoole. Selle juhendamise selge ja täieline oma ellu integreerimine toob kaasa täiusliku sisemise ja välimise tasakaalu. Rütm määratakse sarnaselt energia paisumise ja kokkutõmbumisega või loomise välja- ja sissehingamisega. Kõik voolab loomulikult. Teiseks kujutab kolmnurk sümboolselt püha kolmainsust. Kolmainsuse sümboolika räägib ise enda eest. Piisav on öelda, et täeilik ühinemine on loomult jõustav. Seega sümboliseerivad need kolmnurga aspektid niisugust oma jõusse astumist, millega alati kaasneb selge ja kindel sisemine juhendamine , terviklikkus ja tasakaal.

Valgustumine. Need kaks kolmnurka sümboliseerivad meie olemuse täielikult sulandunud , ühinenud ja harmooniliselt joondunud mees- ja naisaspekti. Kahekolmnurga sulandumisel tekib samuti Taaveti täht ehk topelt tetraeeder. See sümboliseerib Merkabad – valguskandjat, mis võimaldab mõõtmetevahelist rändamist ja vabadust. See kuusnurkne täht tähistab ka valgustatust. Me saame valgustatuse tasakaalu ja integratsiooni kaudu ning jõustatuna sisemise õpetaja selgest seemisest juhendamisest.

Valgustatust on võimalik saavutada ainult läbi iseenda sissepöördumise protsessi. Ilma tasakaaluta pole meil võimalik ühineda tervikuks. Ilma tervikuks ühinemata pole meil võimalik kogeda puhtaimat juhendamist ( sõnumi ehedust sõltub kanaldaja puhtusest ). Selge juhendamise tulemuseks on oma jõusse astumine ja täielikult jõustatuna saavutame me valgustatuse. (Jasmuheen “Vaimne resonants” lk. 118-119

Raamatu kirjastajal on ka kodulehekülg, kus on võimalik lugeda ka lõike raamatust.

Tegelikkuse olemus

Meele meisterilikkus ja mõtte jõud

Emotsiooni jõud

http://www.paikesepillaja.ee/

Samuti on netis olemas jashmuheeni esinemistega videod http://uk.youtube.com/jasmuheen

Ja siin tema koduleht http://www.jasmuheen.com/

11 kommentaari »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

 1. tasakaalust rääkides:
  http://video.google.com/videoplay?docid=-8060648983626971848

 2. Mnjah, minu jaoks on ka Jasmuheen kõige vastuolulisem newage õpetaja, eelkõige seetõttu, et kui ta ise räägib, siis ta on võlts ja ei ärata üldse usaldust. Isegi kui jätta välja kõik saatejuhtide ja spetsialistide lõigud, piisab tema enda jutust, et tekiks sügav dissonants selle suhtes, mida ta räägib.

  Iseasi on see, et ka ebatäiuslik anum või tuua esile täiuslikke mõtteid ja seetõttu tema raamatute sisu võib olla palju olulisem ja õigem. Kuid tema enda suhtes … ma vaatan teda ja kogu sisemus ütleb “ma ei usalda teda kohe üldse mitte”.

 3. Tuleb mul ramlofiga nõustuda, ei suutnud ühtegi videot lõpunivaadata. vastuhakkas. Noo jääb veel võimalus, et ise olen niivõrd ebatäiuslik, et pean veel vaikselt kasvama “tasemele” . Tekkis isegi tunne, et ta kasutab hüpnoosi,kuigi õpetus ise tundub puhas olevat, et selleks nagu puudub vajadus. Nii et ma hetkel kuulan lihtslat oma sisetunnet. Samas tuleb tunnistada, raamat on “ivasid” täis. Ja mis töötavad ilmselt hoopis minu võtmes, mitte tema õpetuse võtmes. Ütleb ta ka, et soov temaga kohtuda peaks olema meditatsioonis läbitunnetatud ja kui seda kinnitust pole, pole vaja nagu teda ülesotsida. Siin ei saa ümber ega mööda teemast, et Õpetus on puhas, kuid selle jagamisel minnakse ärimudeli teed ja sellisel juhul kehtivad juba hoopis teised reeglid. Vabadust seoste loomisega ei saavuta. Õnneks või kahjuks, aga nii on….

 4. Artikkel valgusküllasest abielupaarist, kes 2006a Lilleorus külas käisid:)

  http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=210868

  Minumeelest on imeline, et on selliseid inimesi, kes juba üksnes oma olemasoluga loovad heledust ja innustavad…

 5. Innustuses võib sees olla väga peen lõks. Meie ihameelel on niivõrd peeneid vorme, mida kohe ei näegi. Ja üheks tunnuseks on mingil hetkel “auku” kukkumine. Siis tuleb arusaamine, et jah enda hoiak polnud kõige puhtam. Nii et Õpetust ja seda järgivad isikud on erinevad nähtused. ja isiku ei innusta ju tegelikult , vaid see elu ,mis läbi õpetuse inimesi elustanud on. Inimestes võib pettuda, Õpetuse puhtus ja valgus sellest ju ei tohiks muutuda. Aga kui innustume inimesest ja ta meie silmis eksib, mis siis saab ? Kui toetume inimesele ja ta selgub on täiesti tavaline vigadega, kas siis suudame edasi innustunud olla ? need lihtsalt sellise mõtteküsimus, millele saab ilmselt aastaid veel vastata ja nende üle mõelda.

 6. Noh, mu mõte oligi, et nende puhul oli minujaoks innustav see, et nad tõepoolest selle Õpetuse järgi ka elasid ja toimisid. (Endapuhul ma lihtsalt ikka-ja-jälle avastan, kui pikk on maa teadmistest tegudeni:))

  Ja selle innustumise-lõksuga ma tegelikult väga nõus. Aga vahel lihtsalt on hea kui saad kuskilt miski sähvaka, millel on liikumapanev jõud.
  See, kuhu ja kuidas siis edasi liikuda on igaühe omad pisikesed ja suured valikud… aga selline vastastikune innustamine, toetamine ja peegeldamine on mumeelest vahva ja käib Mängu juurde… 🙂

 7. Aga kui sa satuks koju ja näeks, et mees ikkagi aegaajalt veel ägestub naise peale ja naine ikkagi veel aegajalt üritab mehega manipuleerida. Mis siis ? Kas innustumine säiliks või tekiks pettumus ? Kui keegi neist saaks hakkama teoga ,mis kohe kuidagi lähe kokku vaimse eluga , kas siis innustus säiliks ? Eluteater on vägev asi, aga kui panuseks on vabadus ehk siis nn. vaimsus, siis on mängus mitte elu , selle saab uue järgmies kehastuses, vaid hing. Ja hinge, kes on seotud innustusega läbi isikute, kui vaba ta olla saab ?
  Kui elu lihtsalt elatakse, see on üks asi. Meelelahutus ja äri võtavad peenemaid vorme ja nii see elu lihtsalt peeneneb. Sagedus ju tõuseb kõiges. Kuid vabadust , tõelist vabadus ei ole vaja segiajada meelelahutuse ja äriga. Tõelise vabaduse saame täitsa ilma rahata, täiesti Ise, elades Elu. Ja iga innustumine kellestki on ainult takistuseks sellel teel. Hinge Vabaduse Teel…

 8. Jah, tean, et mul on veel paljut õppida ja paljus areneda, aga praegu tunnen, et püüan just aksepteerida teisi (ja ennast) kõigi puuduste ja ebakõladega, mida olengi siia ju korrastama tulnud. Me kõik ju omamoodi täiuslikud oma ebatäiuses;)
  Kui hakata mõtlema, siis on vist kõigis mu sõprades-tuttavates midagi, mis mind tiivustab ja innustab ning samas on ka seda, mis mind häirib.
  Aga ma küll ei raatsiks suheldes kellegiga, keelata endale seda, mis mind tema kaudu inspireerib, lihtsalt seepärast, et temas on ka omadusi, mis pole minuga ehk täielikus kooskõlas. Need on ju tegelikult mu omad ‚nukid’ ja ‚lilled’, milledest teiste kaudu enda kohta selgemat aimu saan. See eipruugi olla alati meeldiv, aga ometi on Hinge jaoks kogemusena väärtuslik ja edasiviiv : )

 9. See “miski” on kõik inimesi ühendav Tarkus ja Armastus, mis jah tuleb läbi isikute, kuid ta pole isikute oma ja olemas nende inimeste tõttu. Ja suhelda saab ikka nii nagu hetkel saab. Aga iga inimese elus on ajad, kus nähakse pigem eksimusi , vigu, häirivat, rahulolematust tekitavat. Ja just nende perioodidel võib isikupõhine lähenemine tekitada väga suuri kannatusi. Ja täiesti asjatuid kannatusi. Pole minu, sinu ja tema Armastust ja Tarkust, on Armastus ja Tarkus, mis ilmneb minus, sinu ja temas ja erineme ainult seetõttu, et mõnes paistab see Armastus ja Tarkus selgemalt kätte kui mõnes teises. Ja pole isegi teada, kas näeme teises Armastust ja Tarkust ilmnemas seetõttu, et see seal tõesti ilmneb või siis lihtsalt Elu peelgeldab meie enda loodut vastu.

 10. Jah, 101% nõus;)

 11. Tjaa… natuke vaatasin kahte ta videot, pidin pingutama, et vaadata, kuid sain mõne asja enda jaoks selgeks. Kunagi on ta osa saanud puhtast ja tugevast Õpetusest – sümbolid tekstis,jne – kuid motiiv on muutunud, eetika on muutunud. Kahju on sellest, et ta oma kunagisi väga tugevaid oskusi ja võimeid kasutab nüüd mitte kõige puhtamatel eesmärkidel. Videos räägib ta üht ja Räägib hoopis teist. Ma ei ole küll päris kindel, et ta ise täielikult teab, mis toimub… Küllap on see kõik ka millekski vajalik. Eks kõrvalt on vist mõningaid asju ikka lihtsam näha… kes teab, mida mulle endale külge poogitakse 😀


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.
Entries ja kommentaarid feeds.

%d bloggers like this: